تاریخ انتشار :شنبه ۹ مرداد ۹۵.::. ساعت : ۸:۵۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

سهم بودجه امسال شهرستانهای کرمانشاه اعلام شد / اسلام آباد غرب بیشترین سهم را برداشت

به گزارش راوند خبر به نقل از ایسنا ،در جلسه شورای برنامه ریزی استان کرمانشاه، سهم ۱۴ شهرستان استان از مجموع ۴۹۱ میلیارد تومان اعتبارات اختصاص داده شده به استان در بودجه مشخص شد.

سهم بودجه امسال شهرستانهای کرمانشاه اعلام شد / اسلام آباد غرب بیشترین سهم را برداشت


راوند خبر ، طهمورث الیاسی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه در جلس شورای برنامه‌ریزی استان با بیان اینکه سفر هیات دولت به استان تاخیری در برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی استان به وجود آورد، گفت: تمام تلاشمان این است طبق برنامه زمانبندی جلسات شورای برنامه ریزی استان و شهرستان‌ها در جهت توزیع اعتبارات امسال استان را برگزار کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه مجموع اعتبارات استان در سال جاری را ۴۹۱ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان ۳۲۰ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور (ماده ۱۸۰) و ۱۷۱ میلیارد تومان مربوط به اعتبارات استانی و نفت و گاز است.

وی تصریح کرد: اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور (ماده ۱۸۰) شامل سه سرفصل است که یک سرفصل آن که حدود ۱۱۸ میلیارد تومان است برای پروژه‌هایی است که ردیف اجرایی دارند و نیمه تمام هستند و ما در توزیع آن وارد نمی‌شویم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه افزود: در مجموع در خصوص اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور (ماده ۱۸۰) ما در دوسرفصل که مجموعا حدود ۲۰۱ میلیارد تومان می‌شود می‌توانیم در استان تصمیم گیری کنیم.

وی در خصوص شاخص‌های توزیع اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور (ماده ۱۸۰) گفت: این اعتبارات بر اساس ۲۷ شاخص توسعه بر مبنای میزان عقب ماندگی شاخص‌های هر شهرستان از میانگین کشوری در میان شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی یادآور شد: چنانچه شهرستانی در هر کدام از این ۲۷ شاخص از میانگین کشوری بالاتر باشد سهمی از این اعتبارات در آن شاخص نخواهد داشت.

الیاسی اظهار کرد: بر همین اساس از مجموع ۲۰۱ میلیارد تومان اعتبارات استفاده متوازن از امکانات کشور (ماده ۱۸۰) امسال استان سهم کرمانشاه ۹۴٫۹ میلیارد تومان، اسلام آبادغرب ۱۷ میلیارد تومان، پاوه۶٫۴ میلیارد تومان، ثلاث باباجانی ۴٫۸ میلیارد تومان، جوانرود ۸٫۶ میلیارد تومان، دالاهو ۴٫۸ میلیارد تومان، قصرشیرین ۳٫۶ میلیارد تومان، روانسر ۵٫۲ میلیارد تومان، سرپل ذهاب ۹٫۶ میلیارد تومان، سنقر و کلیایی ۱۱٫۳ میلیارد تومان، صحنه ۷٫۸ میلیارد تومان، کنگاور ۹٫۶ میلیارد تومان، هرسین ۹٫۸ میلیارد تومان و گیلانغرب ۷٫۶ میلیارد تومان است.

الیاسی خاطرنشان کرد: سال گذشته تخصیصی در زمینه این اعتبارات داده نشد و امسال هم ۳۲۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده که میزان تخصیص آن مشخص نیست.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه اعتبارات استانی و نفت و گاز استان در بودجه امسال را نیز ۱۷۱ میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: از این میزان ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبارات استانی و ۳۵ میلیارد تومان اعتبارات نفت و گاز است.

وی اظهار کرد: ۴۰ شاخص برای توزیع این اعتبارات وجود دارد.

وی با بیان اینکه در توزیع این اعتبارات به میزان ۵۰ درصد سهم جمعیتی هم لحاظ می‎‌شود، گفت: بر طبق قانون ۱۸ درصد این اعتبارات در قالب الزامات توزیع می‌شود.

وی افزود: این الزامات شامل اجرای طرح‌های هادی روستایی، آبرسانی روستایی، شهرک‌های صنعتی، مساجد و سایر موارد است.

الیاسی اظهار کرد: ۱۸ درصد اعتبارات استانی و نفت و گاز استان مجموعا ۳۶٫۵ میلیارد تومان می‌شود که در قالب الزامات میان شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی افزود: از مابقی اعتبارات نیز با نظر شورای برنامه ریزی استان، ۲۷ میلیارد تومان که معادل ۱۵٫۵ درصد اعتبارات است صرف پروژه‌های استانی می‌شود.

این مقام مسئول افزود: همچنین یک میلیارد تومان از محل بودجه نفت و گاز مختص مناطق نفت خیز است که به شهرستان قصرشیرین می‌رسد.

وی تصریح کرد: با کسر این ارقام ۱۰۶ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و نفت و گاز استان باقی می‌ماند که میان شهرستان‌های استان توزیع می‌شود.

رییس مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه اظهار کرد: با توزیع این اعتبار میان ۱۴ شهرستان هر شهرستان باید ۳۰ درصد اعتبارات را در راستای اسناد توسعه شهرستان خود صرف کند.

وی افزود: در توزیع ۷۰ درصد مابقی نیز تعهدات سفر مقام معظم رهبری باید در هر شهرستان در اولویت قرار گیرد و بعد از آن هم پروژه‌های نیمه تمام هر شهرستان باید در اولویت قرار گیرند.

الیاسی افزود: بر همین اساس سهم شهرستان کرمانشاه از مجموع ۱۰۶ میلیارد تومان اعتبارات استانی و نفت و گاز باقی مانده ۵۲ میلیارد تومان، اسلام آبادغرب ۸٫۹ میلیارد تومان، قصرشیرین ۱٫۴ میلیارد تومان، پاوه ۳٫۳ میلیارد تومان، ثلاث باباجانی ۲٫۱ میلیارد تومان، جوانرود ۴٫۴ میلیارد تومان، دالاهو ۲٫۴میلیارد تومان، روانسر ۲٫۷ میلیارد تومان، سرپل ذهاب ۵٫۳ میلیارد تومان، سنقر و کلیایی ۵٫۴ میلیارد تومان، صحنه ۴٫۵ میلیارد تومان، کنگاور ۴٫۸ میلیارد تومان، گیلانغرب ۳٫۷ میلیارد تومان و هرسین ۵٫۱ میلیارد تومان است

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کرمانشاه در پایان اظهار کرد: پس از جلسات شورای برنامه‌ریزی استان، جلسات شورای برنامه‌ریزی شهرستان‌ها در زمینه توزیع این اعتبارات در هر شهرستان تشکیل می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.