تاریخ انتشار :شنبه ۴ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۰:۱۲ ق.ظ
یک دیدگاه

چرا خبرنگاران در برخی جلسات حضور پیدا نمی یابند آیا عدم حضور آنان حدس و گمان هایی در پی دارد!

به گزارش راوند خبر، چهارشنبه هفته گذشته مورخ ۱ دیماه قرار بود جلسه هم اندیشی خبرنگاران با معاون سیاسی فرمانداری اسلام آباد غرب برگزار شود که صبح همان روز لغو گردید، ظاهرا این جلسه حاشیه های درپی داشت که جمع کثیری از خبرنگاران اسلام آبادغرب از جمله همین رسانه بطورمشترک توضیحاتی در این خصوص منتشر کردند.

اما امروز مطلع شدیم که نشست شورای سلامت شهرستان اسلام آبادغرب با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شده است ولی خبری از خبرنگاران اسلام آّباد غرب در جلسه نبود.

چرا خبرنگاران در برخی جلسات حضور پیدا نمی یابند آیا عدم حضور آنان حدس و گمان هایی در پی دارد!


خبرنگاران ، در جوامع گوناگون نقش بسزایی در هدایت افکار عمومی جامعه دارند. چه بسا رویدادهایی در گوشه کنار جهان در کمترین زمان تیتراول رسانه ها شوند و افکار عمومی را درگیر کند.

خبرنگاران به عنوا ن قشری که هم با مسئولان و هم با مردم در ارتباط هستند و مسئولان خواسته ها و اطلاعات لازم از عملکرد خود را از طریق خبرنگاران و رسانه ها به گوش مردم می رسانند .

خبرنگاران ، مسئولیت اجتماعی حساسی دارند و اگر در جای حضور نداشته باشند قطعا برای همگان سوال برانگیز خواهد بود عدم حضور خبرنگار در برخی از جلسات مانع برگزاری جلسه های مسئولان در اجرای برنامه هایشان نمی شود بلکه باید دید چرا در برخی از جلسات خبرنگاران حضور نمی یابند ، و عدم حضور آنان در برخی از جلسه ها حدس و گمان هایی را درپی دارد.

باید دید عملکرد مسئول خبرنگار را اقناع نمی کند که در جلسه ها حضور نیابد یا اینکه که خبرنگاران دلیل خاصی برای عدم حضور دارند.

به هر حال نمی توان نقش موثر خبرنگار را در جریان اطلاعات سازننده نفی کرد خبرنگاران بنا به مسئولیت اجتماعی خویش پویای و پیشرفت را برای جامعه به ارمغان می آورد و این ممکن نمی شود مگر با همکاری مسئولان که خبرنگاران را در راستای اجرای برنامه ها و رسیدن به اهداف مسئولان با آگاهی از نقش خود در جامعه همراهی کنند.

خبرنگار کسی است که بنا به تعهد خویش ، آگاه از اوضاع و شرایط جامعه خود است  و این آگاهی موجب می شود که نسبت به مسائل ریز و درشت کشورش حساس باشد.

مسئولان باید به خبرنگار اعتماد داشته باشند ، خبرنگار رابط بین او و مردم است چرا که برنامه های مسئول توسط خبرنگار برای مردم تشریح می شود.

این خبرنگار است که ابهامات مردم نسبت به  عملکرد مسئولان را با آگاهی و تعهد به اخلاق اجتماعی رفع می کند.

زمانی که خبرنگاران در جلسه ای مسئولان حضور ندارند از طرف مسئول پیگیری شود که دلیل عدم حضور خبرنگار چیست چرا که علاوه برتکریم خبرنگار چهره ای شفاف از خود در افکار مردم نشان می دهد.

خبرنگار ، تعهد دارد که مسئولیت خود را به شایستگی انجام دهد مسئولان و خبرنگاران در جهت رشد جامعه تعامل سازننده داشته باشند.

 

یک دیدگاه

  1. علي فرخي گفت:

    كارت حرف نداشت ما رو پيوند بده

دیدگاه خود را به ما بگویید.