تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۴۱ ق.ظ
فاقددیدگاه

۹دی تجلی ایمان،رهبری دینی و پشتوانه مردمی بود

دکتر نادر نادری در گفتگو با خبرنگار راوند خبر گفت : ۹ دی حماسه ای بود که در تعابیر مقام معظم رهبری بعنوان هنر مردم و نشات گرفته از عاشورای حسینی و به معنای واقعی کلمه، ایام الله خوانده شد.

راوند خبر

۹دی تجلی ایمان،رهبری دینی و پشتوانه مردمی بود


نادری اظهار داشت : بدون تردید هر نظام و کشوری که از پشتوانه قوی مردمی برخوردار باشد در چشم انداز آینده جهان در زمره تاثیرگذارترین و کارآمدترین نظام ها به شمار آمده و ابتکار عمل در زمینه های سیاسی، فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی را به دست خواهد گرفت و اگر این پشتوانه مردمی از یک ایمان دینی نشأت گرفته باشد کارآمدی و اثربخشی نظام را صد چندان خواهد کرد.
دکتر نادری افزود: حماسه ۹ دي سند پيوند ناگسستني مردم با نظام اسلامي و ولايت فقيه است و بزرگداشت این روز وظیفه آحاد ملت ایران است.
پژوهشگر و عضو بسیج اساتید دانشگاه رازی کرمانشاه با اشاره به عظمت و اهميت حضور ميليوني توام با بصیرت مردم ایران در روز نهم دي ماه سال ۸۸ كه آب سردي بر آتش افروزي بیگانگان و فتنه گران و بد خواهان انقلاب بود، افزود: مردم انقلابی ایران اسلامی با یک حرکت منطقی و برگرفته از آرمانهای امام راحل (ره) و انقلاب شکوهمند اسلامی در صحنه حاضر شدند و نشان دادند که مدافع اسلام، انقلاب و ولایت فقیه هستند.
وي افزود: مردم ایران اسلامی در روز نهم دي اثبات كردند كه هرجا نظام اسلامي و ارزش‌هاي انقلابي را در خطر ببينند، به ميدان خواهند آمد و مجال را از بد خواهان و دشمنان دين و ميهن اسلامي خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه دشمنان بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ به دنبال تسویه حساب نهایی با انقلاب اسلامی ایران بودند گفت: متاسفانه دشمنان با همراهی برخی از فریب خوردگان سیاسی قصد داشتند به ریشه های انقلاب و نظام اسلامی ایران ضربه بزنند ولی مشاهده کردیم که ملت بزرگ ما اجازه چنین حرکتی را به آنها ندادند.

در حماسه ۹ دی سال ۱۳۸۸ چشم جهانیان خیره شد و بدون تردید سه عامل اساسی ایمان، رهبری دینی و پشتوانه مردمی در این حماسه ملی جلوه گر بود. حماسه ای که در تعابیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بعنوان هنر مردم و نشات گرفته از عاشورای حسینی و به معنای واقعی کلمه، ایام الله خوانده شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.