تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۳ دی ۹۵.::. ساعت : ۱:۳۳ ب.ظ
فاقددیدگاه

آیت الله علما : نام بردن از افراد در مراسم ختم پسندیده نیست

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: نام بردن از افراد در مراسم ختم کار پسندیده ای نیست و باید برای مقابله با این موضوع برنامه ریزی شود.

نام بردن از افراد در مراسم ختم پسندیده نیست


آیت الله مصطفی علما روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی امر به معروف استان کرمانشاه که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهارداشت: پیش از این حتی مداحی کردن نیز در مراسم ختم رسم نبود و فقط در این آیین ها قرآن قرائت می شد تا برای بازماندگان یادآور روز قیامت باشد.
وی تاکید کرد: باید مداحان و صاحبان مساجد و حسینیه ها فراخوانده و توجیه شوند که نامی از افراد در مراسم ختم برده نشود.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه، با بیان اینکه باید تصمیمات جدی در این زمینه اخذ شود، گفت: چند سالی است که برای جلوگیری از نام بردن اسامی اشخاص در آیین های ختم اقدام می شود اما تاکنون نتیجه ای در این زمینه حاصل نشده است.
آیت الله علما گفت: باید با جدیت با مداحان متخلف در این زمینه برخورد شود تا دیگر شاهد بروز این مشکل در مساجد نباشیم.
سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم (ص) کرمانشاه نیز در این جلسه نام بردن از افراد در مراسم ختم را پسندیده ندانست و گفت: حضور روحانی در مجالس ترحیم ضروری است و باید به شکلی قانونی در زمینه اقدام شود.
امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب نیز گفت: ۴۰ گروه طلایه دار امر به معروف و نهی از منکر در این شهرستان فعالیت می کنند و آموزش های لازم به آنها داده شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید امر محمدی پور افزود: شورای امر به معروف و نهی از منکر در ادارات شهرستان اسلام آبادغرب تشکیل شده است.
وی اظهار کرد: به منظور ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر آموزش کارکنان دولت، دولت، نیروهای مسلح و اصناف در دستور کار است و آنان با مسائل شرعی و فقهی آشنا می شوند.
محمدی پور با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف کاری ضروری است، گفت: طلایه داران امر به مروف و نهی از منکر به همراه بسیجیان در رابطه با اسراف و مصرف بی رویه آموزش دیده اند و در صورت مشاهده منکری متذکر خواهند شد.
وی از کمرنگ شدن نماز در جامعه، رعایت نکردن عفاف و حجاب، رباخواری و مصرف موادمخدر به عنوان منکرات جامعه نام برد و تاکید کرد که باید با آنها برخورد شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.