تاریخ انتشار :جمعه ۱۷ دی ۹۵.::. ساعت : ۱۱:۵۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

به فکر بیکاری جوانان اسلام آباد غرب باشید / از شهرهای دیگر نیرو نیارید بگذارید مشکلی از مشکلات جوانان این شهرستان حل شود

به گزارش راوند خبر، حجت الاسلام سید امیر محمدی پور در خطبه های نماز جمعه اسلام آبادغرب با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی مینی پالایشگاه منطقه ویژه و تکمیل فاز دوم بیمارستان امام خمینی (ره) اسلام آباد غرب گفت: به فکر بیکاری جوانان این شهر باشید که لحظه به لحظه بیشتر می شوند هرچقد تعداد فارق التحصیلان دانشگاه زیاد می شود به تعداد بیکاران افزوده میشود.

به فکر بیکاری جوانان اسلام آباد غرب باشید / از شهرهای دیگر نیرو نیارید بگذارید مشکلی از مشکلات جوانان این شهرستان حل شود


 

حجت الاسلام سید امیر محمدی پور ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت میلاد امام حسن عسگری(ع) پدر بزرگوار امام عصر(عج) در خطبه های اول نمازجمعه فرمود : اخلاق اسلامی داشته باشید در عصبانیت ها خودتان را مهار کنید قبل از سخن گفتن بدانید که خداوند ناظر بر کلام شماست ، او شنواترین و داناترین است. ریز اعمال ما ضبط شده و هیچکدام از بین نخواهد رفت برای خودتان در دنیا افتخار کسب کنید تا در روز رستاخیز در برابر پیامبراسلام (ص) سرافزار باشید.

محمدی پور با اشاره به اهمیت رعایت حقوق شهروندی در اسلام فرمود : اگر ما بخواهیم همانند یک مسلمان زندگی کنیم باید به حق همدیگر احترام بگذاریم.شاید قوانینی که در رفت و آمد برای ما نصب میشود در زمان قدیم نیاز ضروری نبوده است چون تردد ها دراین حد نبود که به این اندازه نیاز به قوانین داشته باشد اختراع ماشین باعث شد که تمام این موازن در قرن حاضر در زندگی ما پیش بیاد.

وی افزود : به دلیل اینکه در آیات و روایات آمده که رعایت حقوق دیگران واجب است متجهد جامع شرایط فتوا میدهد که رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی واجب است چون هر قانونی را که شما زیر پا بگذارید حقی را حداقل از یک شهروند ضایع کردید که حق الناس است.اگر ما اهل رعایت نباشیم هرچقد هم جریمه شویم مشکل حل نمی شود.اگر باور کردید که رعایت حقوق دیگران لازمه دینداری ماست بخشی از مشکلات ما حل می شود.

خطیب جمعه اسلام آبادغرب خاطرنشان کرد: فرهنگی که ما در مجالس شادی و عزای خودمان داریم فرهنگ صحیحی نیست روی خط مستقیم حرکت نمی کند. خواندن قرآن در مجالس عزا کم رنگ شده است ، ضایعه است که مجلس ختم برگزار شود و یک نفر ورود افراد را به منظور تعریف و تمجید کنترل کند .

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به نزدیک شدن انتخابات دیده میشود که برخی ها از مجلس ختم برای انتخابات بهره می گیرند.

امام جمعه شهرستان اسلام آبادغرب با بیان اینکه امروز سال روز اجرای کشف طرح حجاب توسط رضاخان در سال ۱۳۱۴ است بیان کرد : ۸۰ سال از این داستان میگذرد تا ۸۰ سال پیش در کشور ما مشکل بی حجابی وجود نداشت اجباری از طرف حکومت برای حجاب وجود نداشت اما همه زنان با حجاب بودند رضاخان بخاطر خوش خدمتی در برابر اربابش انگلستان و با باور این مطلب که مذهب باعث عقب ماندن ماست و برای پیشرفت کشور باید مذهب را کنار بزنیم این طرح استعماری را آغاز کرد که از اون تاریخ حجاب اسلامی شد جرم.

وی افزود : یک زمانی برای مامورین دولت چادر و تعزیه خوانی سید الشهدا میشود جرم ، اما امروز مامورین نیرو انتظامی شبانه روز با جرائم مبارزه می کنند ، جرائمی که ریشه در همان خاندان پهلوی و قاجار دارد و چنان در راه ترویج مواد مخدر کوشش کردند که هرچقد هم حالا با این مشکل مبارزه می شود ریشه کن نمی شود این نتیجه گندی است که خاندان قاجار و پهلوی به کشور زدند.

امام جمعه اسلام آباد غرب در پایان خطبه دوم نماز جمعه بر بکارگیری نیرو های بومی تاکید کردند و فرمودند : ظاهرا پروژه مینی پالایشگاه منطقه ویژه اسلام آباد غرب با پیشرفت حدود ۷۰ درصد کامل شده و قرار است تا پایان سال جاری فاز دوم بیمارستان اسلام آبادغرب افتتاح شود درخواست همیشگی ما از مسئولین این امر این است که به محض راه اندازی این دو طرح نسبتا بزرگ به فکر بیکاری جوانان این شهر باشند که لحظه به لحظه بیشتر می شود هرچقد تعداد فارق التحصیلان دانشگاه زیاد می شود به تعداد بیکاران افزوده میشود توجیه نکنید از شهرهای دیگر نیرو نیارید بگذارید مشکلی از مشکلات جوانان این شهرستان حل شود.

 

 

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.